Судноплавство та повітроплавання

Доброго дня! 


Чи задумувалися ви чому? Сталевий брусок у воді тоне, проте сталеві судна плавають. Нейлонова тканина падає в повітрі, а повітряні кулі, виготовлені з цієї тканини, здіймаються вгору і піднімають гондоли з пасажирами. Чому ж сталеві судна плавають у воді, a повітряні кулі називають апаратами, що легші за повітря? Отримати відповіді на ці запитання вам допоможуть знання про основи судноплавства та повітроплавання.


Учимося розв’язувати задачі 

Задача 

Об’єм повітряної кулі дорівнює 400 м3. Куля натягує трос, яким прикріплена до причалу, із силою 800 Н. Після звільнення троса куля змогла піднятися на певну висоту. Якою є густина повітря на цій висоті, якщо густина повітря навколо причалу становить 1,3 кг/м3?


Аналіз фізичної проблеми. Куля припинила підніматися  тому, що на цій висоті її середня густина дорівнює густині повітря (ρпов) . Щоб визначити середню густину кулі, слід знайти її масу. Масу кулі знайдемо за силою тяжіння, що діє на кулю. Для визначення сили тяжіння виконаємо пояснювальний рисунок, на якому зобразимо всі сили, що діяли на кулю на причалі:  Fтяж — сила тяжіння; Fарх — архімедова сила,  Fнат — сила натягу троса. Прикріплена куля не рухалась, тому сили, які діяли на неї, були скомпенсовані. Задачу розв’язуватимемо по діях в одиницях СІ.

Домашнє завдання


Параграф 29

Вправа № 29 № 3 

Немає коментарів:

Дописати коментар